Вдосконалення безпеки житла: оновлення систем безпеки з Ajax

Facebook

Якщо у вас уже є система безпеки, навіщо вам нова? Річ у тому, що сучасні системи безпеки розвинулися набагато далі, ніж їхні традиційні аналоги. Сучасні розумні системи пропонують різноманітні можливості та функції, що виходять за рамки простої сигналізації. Модернізація вашої старої дротової системи означає отримання доступу до розширених функцій, таких як віддалений моніторинг, можливості автоматизації та безперешкодна інтеграція з іншими пристроями у вашому будинку.

Однією з вагомих причин для оновлення є покращений рівень безпеки. Сучасні системи пропонують сповіщення в режимі реального часу, віддалений доступ і можливість контролювати свій дім із будь-якої точки світу. Обмеження дротової системи більше вас не турбуватимуть.

Крім того, розумні системи безпеки надають неймовірну зручність. Уявіть, що ви можете керувати системою безпеки дистанційно за допомогою смартфона. Забули перевести систему в режим охорони перед виходом із дому? Ви можете зробити це, коли згадаєте, декількома дотиками на своєму смартфоні.

До того ж розумні системи можуть інтегруватися з іншими пристроями у вашому домі, що створює злагоджену й ефективну екосистему. Уявіть, що світло автоматично вмикається при виявленні руху. Це доволі зручно, чи не так?

Як визначити, чи потрібно підвищити рівень домашньої безпеки

Оцінити рівень безпеки вашого будинку можна за допомогою ретельного та структурованого підходу. Розглянемо наступні кроки:

 1. Уявіть себе на місці зловмисника. Подумайте, як би ви намагалися проникнути у ваш будинок. Де б ви шукали цінні речі? Подумайте над складними сценаріями, наприклад як зняти надійно закріплений сейф, захований у шафі з одягом.
 2. Оцініть план втечі. Подумайте, як би ви втекли, якщо б опинилися на місці зловмисника. Ця практика допоможе вам виявити потенційні вразливі місця в системі безпеки вашого будинку.
 3. Визначте сфери, які потребують вдосконалення. Якщо ваші відповіді на попередні запитання здаються очевидними, вони вказують на те, що заходи безпеки вашої оселі можна вдосконалити. Це усвідомлення має вирішальне значення, оскільки воно спонукає до дій.
 4. Підготуйтеся до найгірших сценаріїв. Уявіть собі несприятливий сценарій: зловмисник отримує доступ до вашої оселі, викрадає цінні речі або навіть влаштовує підпал. Запитайте себе, скільки часу, зусиль і грошей ви готові витратити, щоб запобігти такій ситуації.
 5. Оцініть вашу поточну систему безпеки. Перевірте, чи може ваш поточний виробник системи безпеки запропонувати вам необхідну модернізацію.
 6. Подумайте, наскільки зручно залишатися з вашим виробником систем безпеки. Якщо ваш поточний виробник може задовольнити потреби в оновленні, придбання додаткового обладнання в цієї ж компанії може бути зручним. Це спростить процес апгрейду та забезпечить сумісність приладів.
 7. Дізнайтеся про сумісність обладнання. Якщо ваш поточний виробник не може задовольнити вимоги до модернізації, вивчіть варіанти обладнання, сумісного з вашою наявною системою безпеки. Деякі компанії, що спеціалізуються на системах домашньої безпеки, розробляють свої системи так, щоб вони працювали з обладнанням інших брендів.

Застосовуючи такий підхід, ви можете оцінити безпеку вашого будинку та вжити заходів для її посилення, чи то шляхом вдосконалення наявної системи, чи то шляхом додавання нового обладнання.

Чому саме розумні системи?

Розумні охоронні системи пропонують підвищену безпеку та зручність завдяки автоматизації та інтеграції з іншими смарт-пристроями. Ці системи включають розумні замки, клавіатури, вимикачі та інше, що створює більш ефективне та безпечне домашнє середовище.

ajax renovation wired security system

Автоматизація дозволяє керувати будинком за власними правилами, наприклад ставити систему на охорону чи ні, а розумні вимикачі керують освітленням за зручним для користувача сценарієм.

Передові технології Ajax забезпечують комплексний моніторинг і захист від різних загроз: вторгнення, потопу, пожежі. Ці системи зручні у використанні та легко інтегруються з іншими розумними пристроями, підвищуючи безпеку й ефективність житла.

Модернізація системи безпеки для будинку

Розгляньмо реальний сценарій. Уявіть, що у вашому будинку встановлена стара дротова система безпеки. Ви хочете її оновити, але вас турбує вартість. Система безпеки Ajax пропонує економічно вигідне рішення: ви можете залишити частину наявних датчиків.

Якщо інтегрувати старі дротові датчики з новими бездротовими, ви зможете кардинально оновити свою оселю. Такий підхід заощадить ваші гроші та забезпечить ваш дім сучасними засобами безпеки.

Для цього проводиться ретельна оцінка наявних датчиків з метою визначити, які з них можна інтегрувати в нову бездротову систему. У багатьох випадках датчики відчинення дверей/вікон, датчики руху та диму можна використовувати надалі.

Потім встановлюється Ajax MultiTransmitter. Цей пристрій є сполучною ланкою між старими дротовими датчиками та новою бездротовою централлю. Він переводить сигнали від наявних датчиків у формат, зрозумілий централі. Ось що вам потрібно знати про пристрій:

ajax renovation wired security system
 1. Наявність безперебійного живлення. У разі відключення електроенергії Ajax MultiTransmitter переходить на живлення від резервного акумулятора ємністю 4 або 7 А⋅год. Це забезпечує безперебійну роботу системи й оперативне сповіщення охоронної компанії та користувачів про перебої в електропостачанні. Такий підхід до резервного живлення гарантує, що ваша система безпеки залишиться безкомпромісною навіть під час збоїв в електромережі.
 2. Повна інформація про тривоги. У застосунку Ajax користувачі можуть легко налаштувати параметри для кожного пристрою, зокрема кімнату, групу, тип пристрою («датчик») і тип тривоги. Завдяки цьому користувачі отримують чіткі сповіщення про те, коли й де спрацювала тривога. Охоронні компанії отримують точні коди тривог, що спрощує реагування на них.
 3. Посилений захист від несанкціонованого доступу. Модуль оснащений двома кнопками тампера, які чутливі до розкриття корпусу та зняття пристрою з поверхні. Ці функції миттєво виявляють будь-які спроби розкриття корпусу та підвищують захист системи безпеки від несанкціонованого доступу.

Ajax MultiTransmitter пропонує 18 зон для підключення сторонніх датчиків. Також ми представляємо Transmitter Fibra ─ компактний, потужний модуль, призначений для інтеграції пристроїв стороннього виробника в систему Ajax.

ajax renovation wired security system

Transmitter Fibra від Ajax відрізняється функціональністю. Він підтримує всі типи приєднання, включно з трьома варіантами підключення в кінець лінії, передбачаючи десять типів станів для підключеного пристрою. Його можна налаштувати дистанційно, і він постійно повідомляє про свій стан на хаб. Transmitter навіть вимірює значення опору в кінці лінії та автоматично зберігає їх у налаштуваннях, заощаджуючи години роботи інженерів над великими проектами.

Щоб також спростити створення та оновлення систем безпеки будь-якої топології, ми розробили Ajax LineSplit. Це модуль, який розділяє одну лінію Fibra на чотири, що дозволяє встановлювати його в будь-якій точці вздовж лінії Fibra, навіть після іншого LineSplit. Кожна вихідна лінія може простягатися до 2 кілометрів, що робить процес реконструкції або монтажу більш адаптивним.

ajax renovation wired security system

Найголовніше, що розділення ліній за допомогою Ajax LineSplit не впливає на надійність і швидкість реакції системи на тривоги.

Ми розуміємо, що електроживлення може бути проблемою для старих ліній з високим опором кабелю. Саме тут на допомогу приходить Ajax LineSupply. Цей модуль для живлення пристроїв Fibra доступний у двох версіях: 45-ватний модуль з однією вихідною лінією та 75-ватний модуль з двома вихідними лініями.

ajax renovation wired security system

Кожна вихідна лінія може мати довжину до двох кілометрів, але LineSupply збільшує загальну довжину лінії до десятків кілометрів, охоплюючи такі території, як заводи, ферми або котеджні містечка.

Ajax LineSupply налаштовується дистанційно, як і всі пристрої Ajax, а його стан доступний 24/7 через застосунок.

Також для додавання нових бездротових компонентів необхідно замінити стару централь, для того щоб вона могла працювати з новим бездротовим обладнанням. Цей крок гарантує безперебійний зв’язок між усіма пристроями.

Після завершення інтеграції ви отримаєте всі переваги сучасної системи безпеки. Ви можете керувати налаштуваннями безпеки віддалено за допомогою зручного мобільного застосунку. Отримуйте миттєві сповіщення на свій смартфон у разі будь-яких подій, пов’язаних із безпекою. Ви навіть можете інтегрувати свою систему безпеки з іншими електричними пристроями у вашому домі для додаткової зручності й автоматизації.

Щоб забезпечити правильне налаштування та максимальну безпеку, довірте процес встановлення інженерам монтажу. Їхній досвід може ще більше підвищити надійність та ефективність вашої системи безпеки.

Розширені функції безпеки

Оновлення системи безпеки Ajax дає низку додаткових функцій і переваг:

ajax renovation wired security system
 • Економічна ефективність. Повторне використання наявних датчиків може значно знизити загальні витрати на вдосконалення системи безпеки. Навіть якщо ви вирішите повністю оновити систему, довгострокова економія коштів і додаткові зручності можуть бути суттєвими.
 • Надійність. Розумні системи безпеки Ajax гарантують безпечний зв’язок, виявляють несанкціонований доступ і можуть працювати автономно протягом тривалого часу.
 • Простота використання. Інтуїтивно зрозумілі мобільні застосунки спрощують керування та моніторинг системи безпеки. Тривоги та сповіщення в режимі реального часу інформують про будь-які події в системі, що дозволяє швидко реагувати на них.
 • Масштабованість. Якщо ваші потреби в безпеці змінюються, ви можете легко розширити систему, додавши більше датчиків, камер або інших компонентів. Така адаптивність гарантує, що ваша система безпеки відповідатиме новим потребам.
 • Готовність до майбутнього. Системи безпеки Ajax регулярно отримують оновлення та вдосконалення прошивки, завдяки чому ваша система завжди відповідає останнім технологіям і функціям безпеки. Ця опція допомагає підтримувати ефективність ваших заходів безпеки в умовах еволюції загроз.

Як доповнити дротову систему безпеки бездротовими датчиками

Розглянемо випадок, коли ви хочете додати датчики до дротової системи. За допомогою Ajax ви можете легко об’єднати обидві системи в єдину уніфіковану конфігурацію. Це забезпечує зручність і комплексний охоронний захист.

Уявіть, що у вас є дротова система безпеки, яка ефективно охоплює весь будинок. Однак ви хочете розширити охоронне покриття, включивши в нього зовнішні зони, наприклад двір або під’їзну дорогу.

ajax renovation wired security system

Традиційно це могло бути складним і дорогим процесом. Прокладання дротів для датчиків системи безпеки може бути непростим і витратним завданням. Однак із рішенням для оновлення Ajax це стає простим процесом.

Ajax пропонує лінійку бездротових вуличних і внутрішніх датчиків, які відповідають умовам середовища.

Щоб доповнити наявну дротову систему бездротовими датчиками, слід виконати такі дії:

 1. Довіряйте професіоналам. Коли йдеться про професійне встановлення системи безпеки або розумної системи, це найкращий спосіб забезпечити оптимальну продуктивність системи в цілому. Нижче наведено кроки, з якими вам допоможе фахівець із монтажу.
 2. Виберіть відповідну централь. У лінійці Ajax є різні централі для додавання нових бездротових датчиків. Якщо ви починаєте будувати систему безпеки з нуля, то з допомогою фахівця з монтажу й інструменту порівняння хабів від Ajax ви можете обрати ту, яка найкраще відповідає вашим потребам. Якщо ж ви переходите з дротової на бездротову систему безпеки, вам підійде Hub Hybrid — централь, яка може контролювати роботу як дротової, так і бездротової системи безпеки.
 3. Виберіть відповідні датчики Ajax для конкретних потреб. Вуличні датчики руху Ajax ідеально підходять для охорони великих територій, а датчики відчинення дверей/вікон — для конкретних точок входу в будівлю.
 4. Встановіть бездротові датчики. Встановіть вибрані вуличні датчики Ajax у важливих місцях навколо об’єкта. Ці датчики працюють від батарейок і обмінюються даними з централлю Ajax за допомогою бездротового зв’язку.
 5. Налаштуйте систему. За допомогою мобільного застосунку Ajax налаштуйте нові бездротові датчики й інтегруйте їх у наявну систему безпеки. Цей крок гарантує безперебійну роботу всіх компонентів.
 6. Налаштуйте сповіщення й автоматизацію. Скористайтеся розширеними можливостями системи Ajax — налаштуйте повідомлення про тривоги, щоб отримувати сповіщення на смартфон у разі спрацювання вуличних датчиків. Також ви можете встановити правила автоматизації, наприклад увімкнути зовнішнє освітлення в разі виявлення руху.
 7. Протестуйте систему. Проведіть ретельне тестування, щоб переконатися, що всі дротові та бездротові датчики працюють належним чином. Цей крок гарантує, що вся ваша система безпеки забезпечить повне покриття.
ajax renovation wired security system

Доповнюючи дротову систему безпеки бездротовими датчиками, ви розширюєте охоронну зону без зайвого клопоту з прокладанням дротів. Такий підхід не тільки підвищує безпеку вашого будинку, але й надає відчуття спокою, адже ви знаєте, що відкриті ділянки вашої власності під захистом.

Висновок

Заміна старої дротової системи безпеки на нову бездротову принесе численні переваги, зокрема розширені функції, економію коштів і підвищену зручність.

З рішенням для модернізації Ajax така трансформація стає можливою, а також безперешкодною та ефективною. Оновлюючи систему безпеки, ви можете зберегти наявні датчики та заощадити гроші.

Таке оновлення — це не просто безпека, а й майбутнє технологій розумного дому. Сучасні системи пропонують сповіщення в режимі реального часу, віддалений доступ, автоматизацію та інтеграцію з іншими розумними пристроями. Ваш будинок стає більш безпечним, продуктивним і функціональним. Це не просто оновлення системи безпеки, це покращення стилю життя.