Дії під час пожежі

Facebook

Від пожежі ніхто не застрахований. Вивчіть цю інструкцію, щоб не панікувати у надзвичайній ситуації і врятувати себе та інших.

Дії під час пожежі в будівлі

1. Якщо побачите тільки починається пожежа, спробуйте погасити його вогнегасником або іншими підручними засобами: накрийте товстою ковдрою, засипте піском, залийте водою. Але ніколи не тушкуйте водою палаючу проводку і прилади, підключені до електромережі. Це надзвичайно небезпечно.

2. Викличте службу пожежної охорони або попросіть когось зробити це за вас. У Росії телефонуйте за номером 01 зі стаціонарного телефону, 101 – з мобільного. На Україні і в Білорусі – за номером 101 зі стаціонарного або мобільного телефону.

3. Якщо розумієте, що вам не впоратися з вогнем, терміново покиньте приміщення. Постарайтеся вивести з будівлі знаходяться всередині людей або хоча б попередити їх про пожежу.

Не ризикуйте собою через цінних речей та іншого майна.
4. Вибирайте якомога більш безпечний шлях евакуації. Не користуйтеся ліфтами під час пожежі. Спускайтеся тільки по сходах.

5. Якщо пожежа застане вас в школі, лікарні, університеті або іншому громадському будинку, на стінах ви, швидше за все, зможете знайти план евакуації. У разі необхідності скористайтеся ним.

6. Не біжіть навмання. Перед тим як відкрити зачинені двері в будівлі, що горіла, помацайте її зворотною стороною долоні. Якщо відчуєте рукою тепло, не відкривайте двері: за нею вогонь.

7. Якщо полум’я відріже шлях до виходу:

Підіть в саму віддалену від вогню кімнату, щільно закрийте за собою всі двері. Відкрийте вікно (не робіть цього, якщо в кімнаті вже щось горить) або вийдіть на балкон і постарайтеся привернути увагу людей криками про допомогу. Помітивши вас, вони викличуть пожежників.
При можливості заткніть щілини між підлогою і дверима мокрою тканиною, вимкніть електроенергію і перекрийте газ.
Якщо приміщення заповниться димом, дихайте через вологу тканину. Перевірте, чи щільно закриті двері, і висуньте у відкрите вікно. Якщо доступу до нього немає або через вікно валить потік диму, тримайтеся якомога ближче до підлоги.

8. Якщо вогонь охопив кімнату, спробуйте вибратися з вікна, використовуючи простирадла або інші підручні засоби як мотузок. В крайньому випадку вистрибніть на вулицю, але пам’ятайте: рятувальники не рекомендують стрибати з висоти, що перевищує два поверхи.

Дії під час пожежі в транспорті

У наземному поїзді

1. Помітивши загорання, повідомте про надзвичайну подію провіднику або зв’яжіться по переговорному пристрою з машиністом. Виконуйте отримані інструкції.

2. Якщо поговорити з персоналом не вдалося, перейдіть в сусідній вагон разом з іншими людьми і повідомте про пожежу іншим провідникам.

3. В крайньому випадку використовуйте стоп-кран і покиньте поїзд, що зупинився через двері або вікна, допомагаючи іншим пасажирам.

В метро

1. Якщо пожежа застане вас в вагоні метро, ​​спробуйте ліквідувати вогонь. Захлопніть вікна, дихайте через тканину, використовуйте вогнегасник або інші підручні засоби: щільний одяг і напої, що не містять спирт.

2. За переговорному пристрою повідомте про ситуацію машиністу.

3. Якщо вогонь вийде з-під контролю, відійдіть подалі від нього, опустіться вниз і чекайте зупинки. Не використовуйте стоп-кран: поїзд рухається на високій швидкості і ви швидко доберетеся до станції, де зможете отримати допомогу.

4. Якщо поїзд застрягне посеред тунелю, дочекайтеся повідомлення машиніста про те, що шляхи знеструмлені. Видавіть або розбийте вікна і покиньте вагон, допомагаючи іншим. Потім прямуйте між рейками в сторону руху поїзда.

На судні

1. Виявивши пожежу на кораблі, негайно повідомте членам екіпажу.

2. Виконуйте команди капітана. При необхідності по судновому радіо або іншим способом пасажирам накажуть вийти з кают на палубу до рятувальних шлюпок. Виходячи, зберігайте спокій і допомагайте іншим.

3. Якщо буде можливість, отримаєте від членів екіпажу рятувальний жилет або коло.

4. Якщо вихід буде відрізаний вогнем або заблокований, щільно закрийте двері каюти, розбийте скло ілюмінатора і спробуйте вибратися. Потрапивши в глухий кут, зателефонуйте іншим пасажирам по мобільному, якщо є така можливість, і попросіть про допомогу. В крайньому випадку обмотайте голову і тіло мокрою тканиною і спробуйте прорватися через дим і вогонь.

В літаку

1. Якщо ви першим виявите пожежа на борту, як можна швидше повідомте членам екіпажу. Не панікуйте і виконуйте отримані від персоналу інструкції.

2. Для захисту дихальних шляхів від диму використовуйте тканину, просочену будь негорючою рідиною.

3. Не намагайтеся розбити скло ілюмінатора або відкрити двері під час польоту: це може привести до розгерметизації салону і аварії.

4. Дочекавшись аварійної посадки, по команді йдіть до виходу біля крила. Чи не штовхайтесь. Якщо прохід в салоні буде заповнений людьми, пересувайтеся через сидіння.

5. Не думайте про цінні речі, рятуйте свою і чужі життя.